Nauha ry

Yhteystiedot

Riipuksenkatu 9-13 
33710 TAMPERE

Sähköposti: juha(at)nauha.fi

Internet: https://nauha.fi/

Yhdistyksen tarkoitus ja tavoitteet

Nauha ry on vuonna 1961 perustettu seutukunnallinen yhdistys. Toimialojamme ovat työllisyydenhoito, nuorisotyö, huumekuntoutus, asumispalvelut ja päivätoiminta, vertais- ja vapaaehtoistoiminta sekä erilaiset hankkeet. Toimintamme pohjaa riippuvuuksista vapaan elämäntavan tukemiseen. 

Yhdistyksen toiminta

Kaikki palvelut on pyritty tekemään asiakkaille helpoksi saavuttaa ja edullisiksi, mahdollisuuksien mukaan maksuttomiksi. Vertais- ja vapaaehtoistyöllä on merkittävä osuus yhdistyksen toiminnassa. Asiakkaiden perusoikeuksien puolustaminen on tärkeä osa asiakastyötä.

Yleistiedot

Perustamisvuosi: 1961
Toimialue: Pirkanmaa

Keskusjärjestö

Sininauhaliitto ry
Internet: www.sininauhaliitto.fi